برای ساخت مسکن چند کیلوگرم آهن نیاز دارم?

  1397/04/17 
مقدار نیاز یک آپارتمان به آهن آلات

برای ساخت مسکن و خانه خود چه مقدار آهن آلات نیاز دارم؟

این سوالی است که اکثر مردم قبل از شروع ساخت و ساز از خود میپرسند و برای ان باید به یک مهندس سازه مراجعه کنند که متریال مورد نیاز سازه خود را دقیق متوجه شوند.

برای ساخت یک خانه باید به چند نکته دقت نمود

۱.میلگرد با چه کیفیتی استفاده میکنید

۲.زیربنای سازه چه مقدار میباشد

۳.چه تعداد سقف بر روی زمین مذکور قرار است که ساخته شود

این نکاتی است که در میزان استفاده میلگرد و تیرآهن در سازه تاثیر گذار میباشد ولی در شرایط نرمال برای ساخت یک مترمربع سازه بصورت بتنی به ۶۰کیلوگرم میلگرد آجدار A3 نیاز میباشد.

قیمت آهن الات در این مجموعه به صورت آنلاین اعلام میگردد و برای اولین بار میتوانید آهن آلات را انلاین خرید فرمایید فقط از طریق سایت آهن یاب

www.ahanyab.com

تهیه شده توسط گروه آهن یاب

کارخانه جات تولید تیرآهن درایران کدامند؟

  1397/04/17 
چه کارخانه جاتی در ایران تیرآهن تولید میکنند؟

در ایران به دلیل وجود منابع فلزی از جمله سنگ آهن کارخانه جات بسیاری برای تولید آهن آلات نیمه اماده همچون میلگرد تیرآهن ورق نبشی و ناودانی و پروفیل وجود دارد که در این بخش قصد داریم که کارخانه جاتی که تولید تیرآهن را انجام میدهند را به شما معرفی کنیم.

۱.‌ذوب آهن اصفهان 

ذوب آهن اصفهان بزرگترین کارخانه تولید کننده فولاد صنعتی و ساختمانی و ریل در ایران است.ذوب آهن با ظرفیت ۲.۸ میلیون تن محصول نهایی از قبیل انواع تیرآهن میلگرد نبشی چهارگوش وریل واقع در جنوب غربی استان اصفهان میباشد. محصولات تیرآهن تولید این مجموعه شامل

تیرآهن ۱۲ ذوب آهن اصفهان-تیرآهن ۱۴ ذوب آهن اصفهان

تیرآهن ۱۶ ذوب آهن اصفهان-تیرآهن ۱۸ ذوب آهن اصفهان

تیرآهن ۲۰ ‌ذوب آهن اصفهان-تیرآهن ۲۲ ذوب آهن اصفهان

تیرآهن ۲۴ ذوب آهن اصفهان-تیرآهن ۲۷ ذوب آهن اصفهان

تیرآهن ۳۰ ذوب آهن اصفهان

وهمچنین تیرآهن هاش (H) سبک و تیرآهن هاش (H) سنگین و حتی ریل در این کارخانه ودر آنالیزهای متفاوت تولید میگردد.

۲.کارخانه نورد آریان فولاد 

شرکت نورد آریان فولاد بزرگترین تولید کننده مقاطع فولادی خصوصی در ایران و خاورمیانه می باشد.و محصولاتی از قبیل تیرآهن میلگرد نبشی ناودانی و ریل تولید می کند این شرکت در شهرستان بویین زهرا واقع شده است

محصولات تیرآهن این مجموعه شامل :

تیرآهن ۱۶ آریان فولاد-تیرآهن ۱۸ آریان فولاد-تیرآهن ۲۰ آریان فولاد

تیرآهن ۲۲ آریان فولاد-تیرآهن ۲۴ آریان فولاد-تیرآهن ۲۷ آریان فولاد

میباشد.در آنالیز st37 در این کارخانه تولید میگردد.

۳.فولاد ناب تبریز

شرکت فولاد ناب تبریز با سرمایه گذاری دو کشور ایران و ترکیه در سال ۱۳۸۴ در تبریز آغاز فعالیت نمود و محصولاتی از قبیل تیرآهن ناودانی نبشی در سایزهای مختلف را تولید می نماید.

محصولاتی شامل:

تیرآهن ۱۴ ناب تبریز-تیرآهن ۱۶ ناب تبریز-تیرآهن ۱۸ ناب تبریز

را در گرید های st37-st44-st52 تولید مینماید

۴.مجتمع تولیدی فولاد صنعت بناب(شاهین بناب)

فولاد صنعت بناب شاهین بناب با مشارکت بانک گردشگری در اواخر سال ۱۳۹۰ تشکیل شد این مجموعه که همراه با چهار شرکت از گسترش فولاد تبریز خریداری شد محصولاتی از قبیل میلگرد را تولید می نماید

این کارخانه محصولاتی از قبیل تیرآهن ۱۴شاهین بناب-تیرآهن ۱۶ شاهین بناب را در گرید st37 تولید مینماید.

۵.پروفیل صنعت ماهان

این مجموعه محصولاتی شامل تیرآهن ۱۴ صنعت ماهان-تیرآهن ۱۶ صنعت ماهان-تیرآهن ۱۸صنعت ماهان را تولید مینماید.

۶.جهان فولاد غرب(کرمانشاه)

مجتمع جهان فولاد غرب در سال ۱۳۸۷ در ۳۵ کیلومتری کرمانشاه آغاز به کار نمود این مجتمع مجهز به سیستم نورد گرم و توانایی تولیدمحصولات تیرآهن نبشی ناودانی را با ظرفیت ۳۰۰ هزار تن در سال داراست.

محصولاتی را نظیر تیرآهن ۱۴کرمانشاه-تیرآهن ۱۶ کرمانشاه را در چرخه تولید خود با گرید st37دارا میباشد.

۷.فولاد خوزستان

شرکت فولاد خوزستان هم اکنون دومین تولیدکننده فولادخام در ایران بعداز فولاد مبارکه اصفهان می باشد کارخانه اصلی این شرکت به وسعت ۸ کیلومتر مربع درمجاورت شهر اهواز واقع شده است و تولیدات آن شمش بلوم بیلت واسلب از طریق احیای مستقیم و کوره قوس الکتریکی میباشد

محصولات این کارخانه شامل تیرآهن ۱۴اهواز-تیرآهن ۱۶ اهواز میباشد.

تهیه شده توسط گروه آهن یاب

چه کارخانه هایی در ایران ورق گرم تولید میکنند؟

  1397/04/18 
ورق گرم یک محصول استراتژیک و مادر صنعتی میباشد که تولید ان در کشور توسط چند کارخانه انجام میشود که در زیر تو ضیحاتی برای این کارخانه جات و محصولات ذکر میگردد.

ورق گرم در ایران  به محصولاتی گفته میشود که حاصل نورد گرم بیلت ( شمش تخت) ساخته میشود و آنالیزهای ان و روش فرآوری این ورق باعث میشود که برای مصارف متنوع استفاده شود.

مصرف ورق فولادی امروزه به قدری قابل لمس میباشد که از درب نوشابه تا کشتی های غول پیکر را در بر میگیرد و در ایران تنها کارخانه های محدودی امکان و توانایی تولید ورق سیاه (گرم) و ورق سرد را دارا میباشد.که در این مقاله میخواهیم کارخانه جات تولید کننده ورق آهنی را به شما معرفی کنیم.

1.فولاد مبارکه اصفهان

شرکت فولاد مبارکه اصفهان بزرگترین واحد صنعتی جمهوری اسلامی ایران در شهر مبارکه ۷۵ کیلومتری اصفهان واقع شده است این مجتمع در سال ۱۳۶۰ تاسیس گردید و تولید محصولات ورق سیاه یا گرم  وورق سرد را با ظرفیت تولید سالانه ۱۱.۳ میلیون تن را دارا می باشد.این محصولات دارای گروههای متنوعی میباشد که ورق گرم یا سیاه بصورت رول و شیت(ورق فولادی برش خورده) تولید میگرددکه دو کاربرد صنعتی و ساختمانی دارد و ورق سرد نیز که به عنوان ورق گالوانیزه یا ورق روغنی در عموم مردم شناخته میشود نیز بصورت ورق سرد رول وورق سرد شیت تولید میگردد.

در این میان تولید محصولاتی مانند ورق اسید شویی یا ورق قلع اندود یا ورق آجدار نیز در دستور کار این کارخانه میباشد

محصولات ورق سیاه (گرم)این کارخانه شامل

ورق 2 MM فولاد مبارکه-ورق 2/5 MM فولاد مبارکه-ورق3 MM فولاد مبارکه-ورق 4 MM فولاد مبارکه-ورق 4/8 MM فولاد مبارکه

ورق 5 MM فولاد مبارکه-ورق 6 MM فولاد مبارکه- ورق 8 MM فولاد مبارکه-ورق 10 MM فولاد مبارکه-ورق 12 MM فولاد مبارکه

ورق 15 MM فولاد مبارکه-ورق 20 MM فولاد مبارکه-ورق 25 MM فولاد مبارکه میباشد که در انالیزهای st37 , st52را در عرض 1تا 1/5 تولید میگردد.

2.مجتمع فولاد سبا

این کارخانه که در منطقه زرین شهر اصفهان و در کنار ذوب آهن اصفهان میباشد نیز محصولات ورق سیاه (گرم) را زیر نظر فولاد مبارکه اصفهان تولید مینماید و محصولاتی مانند

ورق 6 سبا-ورق8 سبا- ورق 10 سبا- ورق 12 سبا- ورق 15 سبا به صورت رول و برش خورده ودر عرض 1تا 1/5 متر دردستور تولید این مجموعه وجود دارد.

3.فولاد اکسین خوزستان

شرکت فولاد اکسین خوزستان در سال ۱۳۸۸ در منطقه اهواز آغاز به فعالیت نمود محصولات ورق عریض فولادی را در دستور تولید خود دارند و تولید ماهیانه این شرکت چیزی در حدود ۸۲هزار تن میباشد.

محصولات این کارخانه شامل

ورق 8 اکسین-ورق 10 اکسین-ورق 12اکسین-ورق 15اکسین-ورق 20اکسین-ورق 25اکسین-ورق 30 اکسین-ورق 35اکسین-ورق 40 اکسین

ورق 45 اکسین-ورق 50 اکسین-ورق 55اکسین-ورق 60اکسین-ورق 70اکسین-ورق 80اکسین-ورق 90اکسین را در انالیز st37 ,st52 را در عرض 2متر تولید مینماید

4.فولاد کاویان

فولاد کاویان اهواز در سال ۱۳۸۴ تاسیس و در منطقه اهواز مشغول به فعالیت کردید و محصولاتی نظیر ورق های فولادی از سایز ۸ تا ۴۰ میلیمتر را با ظرفیت ۸۴۰ هزار تن در سال تولید می نماید.

محصولات تولیدی این کارخانه شامل ورق 8 کاویان-ورق 10کاویان-ورق 12کاویان-ورق 15کاویان-ورق 20کاویان-ورق 25کاویان-ورق 30کاویان

ورق 35کاویان-ورق 40کاویان را در انالیزst37 , st52 را در عرض 1/5متر تولید میکند

5.فولاد گیلان

مجتمع فولاد گیلان در سال ۱۳۸۲ در شمال کشور تاسیس شد و محصولاتی نظیر ورق‌ گرم و ورق سرد را با ظرفیت ۲/۵ میلیون تن در سال تولید می نماید.

محصولات این کارخانه شامل ورق 2 گیلان-ورق3  گیلان-ورق 4 گیلان-ورق6 گیلان-ورق 8 گیلان را در انالیز st37 ,و در عرض 75/ تا 1/25 مترمیباشد

تهیه شده توسط گروه آهن یاب

www.ahanyab.com


نظرات کاربران
ارسال نظر